Главная страница
qrcode

Закріплення звукового значення букви Ю на початку слова і складу та після приголосного. Робота над оповіданням М. Коцюбинського&. Тема. Звук о , буква Оо. Звуковий аналіз слів (закріплення)


НазваниеТема. Звук о , буква Оо. Звуковий аналіз слів (закріплення)
АнкорЗакріплення звукового значення букви Ю на початку слова і складу та після приголосного. Робота над оповіданням М. Коцюбинського
Дата15.02.2017
Размер47.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаzvuk-o-bukva_oo-zvukovij_analiz_sliv-zakriplennja.doc
ТипДокументы
#40245
Каталог

С этим файлом связано 112 файл(ов). Среди них: ____1.doc, ____.doc, ___.doc, __1_95.docx, __.doc, _1.doc, _.doc, zvuk-o-bukva_oo-zvukovij_analiz_sliv-zakriplennja.doc, zustrichae_shkola_nas.doc, zustrichaemo_vesnu.doc и ещё 102 файл(а).
Показать все связанные файлы

Урок­-казка з навчання грамоти в 1 класі

Тема. Звук [о], буква Оо. Звуковий аналіз слів (закріплення)

Мета: удосконалювати навички звукового аналізу слів; працювати над розширенням кругозору; збагачувати словниковий запас; розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до навчання.

Обладнання: малюнок Колобка, книжка «Колобок», плакат «Буквоград», малюнки шкільних речей — пенал, гумка, ручка, фарби, стругачка.

Хід уроку

I. Організація класу

Стали, дітки, підтягнулись,

Один одному всміхнулись,

Сіли всі рівненько,

Попрацюємо гарненько.

II. Повторення вивченого

«Бліц­турнір»

Що ми чуємо навколо себе? (Звуки)

— Якими бувають звуки? (Мовними та немовними)

— Якими бувають мовні звуки? (Голосними та приголосними)

— Якими бувають приголосні звуки? (Твердими, м’якими та пом’якшеними)

— Що вийде, якщо подружити голосний та приголосний звук? (Склад)

— Чи може бути склад із одного звука? (Так)

— В якому випадку? (Коли звук голосний)

— Що можуть підказувати нам голосні звуки в словах? (Кількість складів)

— Як називається значок, що свідчить, який склад потрібно вимовляти голосніше? (Наголос)

— Що таке звук? (Те, що ми чуємо та вимовляємо.)

— Чим записуються звуки? (Буквами)

III. Робота над темою уроку

1. Мовна зарядка.

— Згадаємо віршик, який вчили на минулому уроці.

Оленя одне блукало,

Оленя когось шукало.

Оля Олю запитала:

— От кого воно шукало?

Оля Олі каже прямо:

— Оленя шукало маму!

— Який звук найчастіше звучить у цьо­му вірші?

— Який це звук? Якою буквою він позначається?

— Де в Буквограді мешкає буква О?

— Для чого нам необхідно вивчати звуки та букви?

2. Розгадування загадки.

Що втекло від баби з дідом,

Не сиділо на вікні,

А зустрілось з зайченятком,

Й ну співать йому пісні? (Колобок)



— Назвати голосні в слові Колобок.

Фізкультхвилинка.

3. Гра «Впіймайте голосний».

— Я буду вимовляти слова, ви їх уважно слухайте і називайте голосні.

Дід, баба, борошно, тісто, доріжка, вовк, ведмідь, зайчик, лисиця, пісня.

— З якої казки ці слова?

— Як закінчилась казка?

— А я знаю цю казку трохи інакше, і ви допоможете мені її розказати.

4. Гра «Розгадайте слово».

— Зіскочив Колобок із вікна і покотився по доріжці. Котився, котився і прикотився до одного будинку. Здогадайтесь, до якого.

Зберіть це слово за першими звуками: шапка, кофта, обруч, лист, азбука.

Моделювання слова школа.

5. Гра «Хто найбільше?».

— Закотився Колобок до школи. Котиться, котиться і побачив відчинені двері до 1А класу. Закотився Колобок в клас. Ось який він! (Малюнок) Колобок дізнався, що потрапив на урок читання, де дітки вивчають букву О. Учитель дав завдання назвати шкільні речі, в яких зустрічається звук [о]. Зовсім розгубився наш герой! Давайте допоможемо Колобкові! (Зошит, олівці, фломастери, портфель, альбом, щоденник, обгортка)

— Молодці! Я теж вирішила допомогти Колобкові і дібрала такі малюнки шкільних речей.

(На дошці малюнки — пенал, гумка, фарби, ручка, стругачка.)

— Чи підійдуть мої речі? Чому? (Немає звука [о])

Моделювання слова зошит.

6. Гра «Так чи ні?»

— Побував Колобок і на уроці математики, де вчився писати, але найбільше йому сподобався урок малювання. Вчитель знову дав складне завдання — і наш герой засмутився. Давайте допоможемо йому!

Учитель викликає одного учня, який буде давати відповідь ТАК чи НІ. Всі діти приготували кольорові олівці, обирають тільки ті, в назвах яких є звук [о]. Вчитель теж показує олівці та називає кольори, але такі, де немає цього звука.

Наприклад: червоний — так; синій — ні; коричневий — так...

Фізкультхвилинка

7. Робота за букварем, С. 31 (К. С. Прищепа, В. І. Колесниченко).

— Побував наш Колобок і в майстерні, де познайомився з деякими цікавими предметами.

Робота над звуковими моделями слів сокира, пилка, молоток.

— Як одним словом можна назвати ці предмети?

8. Гра «Зібрати слово».

— Дуже стомився Колобок і зголоднів. Покотився він до їдальні. А що він там скуштував, розгадайте самі.

[боршч] [омлет] [каша] [компот]

— Визначити місце звука [о] в слові.

— Яке слово зайве? Чому? (Каша)

Моделювання слова каша (самостійно).

IV. Підсумок уроку

— Дуже сподобалось Колобкові в школі. А що сподобалось вам на уроці?

— А ще Колобок дізнався, що діти в школі за свою роботу отримують нагороду. Розгадайте, яку!

На дошці — моделі слів оцінка, сонечко (так оцінюються відповіді дітей).

O = O — — O

— O — O — — O

— Чи є звук [о] в словах, які ви розгадали? Визначити місце звука в словах.

Вчитель оцінює дітей.

— Ви гарно попрацювали, тому заслужили відпочинок. А наш Колобок повернувся до баби з дідом.

перейти в каталог файлов


связь с админом