Главная страница
qrcode

Урок-эстафета п а тэме Складанне і адніманне дроба з аднолькавымі назо нікамі


НазваниеУрок-эстафета п а тэме Складанне і адніманне дроба з аднолькавымі назо нікамі
Дата08.10.2019
Размер101 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаurok-estafeta.doc
ТипУрок
#65488
Каталог

С этим файлом связано 858 файл(ов). Среди них: ОБНОВЛЕННЫЙ График ДКР_18-26 октября.doc, 1201360.ppt, -a-karl-raymund-popper.ppt, артикуляционная гимнастика.docx, 00108a0d-fb2c9e74.docx, ЗПР 8 класс русский.docx, Новый документ в формате RTF.rtf, Генезис рекламы как особого вида массового искусства.doc, Что такое преемственность.docx, Природа моей Удмуртии.pptx и ещё 848 файл(а).
Показать все связанные файлы

Урок-эстафета па тэме “Складанне і адніманне дробаў з аднолькавымі назоўнікамі”

7 клас
Мэты ўрока:

- прымяненне, сістэматызацыя і прымяненне атрыманых ведаў па тэме “Складанне і адніманне дробаў з аднолькавымі назоўнікамі”;

- праверка ведаў па тэме “Складанне і адніманне дробаў з аднолькавымі назоўнікамі”;

- развіццё ўменняў сістэматызаваць і абагульняць вывучанае;

- выхоўваць пачуццё адказнасці, уменне працаваць у калектыве.
Ход урока.

Настаўнік: Прывітанне, рабяты. Задача нашага сённяшняга ўрока: паўтарыць, сістэматызаваць атрыманыя веды па тэме “Складанне і адніманне дробаў з аднолькавымі назоўнікамі”. Але працаваць мы будзем незвычайна, урок правядзём у форме матэматычнай эстафеты, дзе вы павінны будзеце прымяніць атрыманыя веды.

Для работы раздзелімся на тры каманды. Кожная каманда прыдумае назву і выбярэ сабе капітана, які ў канцы гульні падвядзе вынікі работы кожнага члена сваёй каманды.

Няхай дэвізам нашай гульні будуць словы Арыстоцеля: «Ум заключается не только в знании, но и в умении прилагать знания на деле».

Для паспяховай работы на працягу ўрока давайце пакладзём адзін аднаму руку на плечо і пажадаем поспехаў.

Ітак, мы пачынаем. Перад вамі на стале ў кожнай групы ляжыць ліст самакантроля, дзе вы будзеце запісваць вынікі сваёй працы. Самая дысцыплінаваная група ў канцы ўрока атрымае 1 дадатковы бал.

этапа
Назва этапа
Колькасць балаў
1
Вуснае лічэнне
 
2
Тэарытычны
 
3
Адзін за ўсіх, і ўсе за аднаго
 
4
Рашэнне задач
 
5
 



I этап нашай эстафеты - «Вуснае лічэнне (ад кожнай групы па аднаму прадстаўніку) (3 мінуты)
Удзельнік кожнай групы выцягвае тры лісткі з запісанымі на іх выразамі для вуснага лічэння, зачытвае іх і рашае вусна адразу. Калі памыляецца, каманда дапамагае. За кожны правільны адказ – 1 бал.
ІІ этап эстафеты: «Тэарытычны».(3 мінуты)

1 картка

  • 2 картка

  • 3 картка

  • ІІІ этап нашай эстафеты – «Адзін за ўсіх, усе за аднаго». (10 мінут)
    (правільнае рашэнне дае настаўнік)

    Фізкультхвілінка: (2 мінуты)
    Все умеем мы считать
    Раз, два, три, четыре, пять —


    Раз! Подняться потянуться. дети выполняют потягивания.)

    Два! Согнуться, разогнуться. туловища.)

    Три!
    Головою три кивка. (

    Пять — руками помахать.
    Шесть — за парту тихо сесть.
    ІV этап эстафеты – «Рашэнне задач». (15 мінут)





    V этап нашай эстафеты - «Спаборніцтва эрудытаў».(5 мінут)


    Падвядзенне вынікаў. Выстаўленне адзнак.

    Дамашняе заданне: № 6.36 (1 – 4), 16(5).

  • этапа
    Назва этапа
    Колькасць балаў
    1
    Вуснае лічэнне
     
    2
    Тэарытычны
     
    3
    Адзін за ўсіх, і ўсе за аднаго
     
    4
    Рашэнне задач
     
    5
     

    этапа
    Назва этапа
    Колькасць балаў
    1
    Вуснае лічэнне
     
    2
    Тэарытычны
     
    3
    Адзін за ўсіх, і ўсе за аднаго
     
    4
    Рашэнне задач
     
    5
     


    этапа
    Назва этапа
    Колькасць балаў
    1
    Вуснае лічэнне
     
    2
    Тэарытычны
     
    3
    Адзін за ўсіх, і ўсе за аднаго
     
    4
    Рашэнне задач
     
    5
     


    картка

    1. картка


      1. картка





  • перейти в каталог файлов


    связь с админом